• eplay home
  • LMESL
  • LESL
  • KOTB

LCK finalinėje stadijoje - autsaideriu laikytos komandos triumfas

Pietų Korėjos regiono finalas kaip ir kasmet sutraukė milžinišką susidomėjimą – lemiamą mačą tarp SKT bei Longzhu komandų vien anglų kalba stebėjo beveik 200 tūkstančių žiūrovų.

Abi finalininkės šį sezoną gyveno skirtingomis nuotaikomis.

SKT po pergalės pavasario sezone atrodė kur kas labiau pažeidžiami nei anksčiau. Reguliariajame sezone jie liko ketvirtoje vietoje. Pusfinalio dvikovoje prieš KT Rolster Sang-hyeoko "Faker" Lee vedama penkeriukė atsilikinėjo 0:2, tačiau tąsyk sugebėjo susigrąžinti žaidimo kontrolę ir išplėšti dramatišką pergalė po 3 pergalių iš eilės.

Tuo tarpu Longzhu, ilgą laiką neradę rakto į pergales ankstesniuose sezonuose, kartu su naujais veidais Moonu "Cuzz" Woo-chanu ir Kimu "Khan" Dong-ha ne tik pasipriešino stipriausioms Pietų Korėjos komandoms, tačiau reguliariajame sezone paliko visus varžovus už nugaros ir užsitikrino vietą šio sezono finale.

Nepaisant sėkmingų pasirodymų reguliariajame sezone, didelė dalis žiūrovų favoritais laikė daugkartinius vietos čempionus SKT. Tačiau jau pirmosiomis žaidimo minutėmis Longzhu vaikinai pritildė savo priešininkų sirgalių armiją. Puikus anksčiau ROX Tigers atstovavusio dueto Kimo "PraY"Jong-ino bei Kango "GorillA" Beom-hyeono žaidimas leido įgyti ankstyvą pranašumą serijoje, o sustabdyti įsisiautėjusį naujoką "Khan", daugelio įvardijamą kaip didžiausią sezono atradimą, SKT veteranams nepavyko. Panašus vaizdas sekė ir antrajame serijos žaidime, kur Longzhu užtikrintai pasiekė dar vieną pergalę.

Reaguodami į susiklosčiusią situaciją, SKT į kovą metė šį sezoną dažniau ant suolo sėdėjusį Heo "Huni" Seung-hoona, anksčiau atstovavusį Europos gigantus fnatic. Trečiasis serijos mačas suteikė vilties čempionų fanams – minėtas "Huni" puikiai įsijungė į komandos žaidimą ir jau pačioje žaidimo pradžioje paklojo pamatus pergalei. Sušvelninus serijos rezultatą atrodė, jog pusfinalio scenarijus, kur SKT stebuklingai iškovojo pergalę – ir vėl realus.

Visgi ketvirtasis mačas dar kartą pademonstravo silpnąsias "Huni" vietas bei problemas, su kuriomis SKT turėjo susidūrė reguliariajame sezone. Agresyvus žaidimas viršutinėje žemėlapio pusėje suteikė Longzhu ankstyvą pranašumą, o kraujo skonį pajutęs "Khan" neleido pergalei išsprūsti iš rankų. Nepaisant visų SKT pastangų, Longzhu išlaikė savo pranašumą ir pirmajame komandos istorijoje finale iškovojo įspūdingą pergalę.

Ši pergalė užtikrino vietą pasaulio čempionate, kur Longzhu atkeliaus kaip pirmoji Pietų Korėjos komanda. SKT likę antri į čempionatą keliaus antruoju numeriu, surinkusi daugiausia taškų iš likusių ekipų. Toks finalo scenarijus labiausiai nuliūdino KT Rolster fanus, kuriems dar teks palaukti savo komandos pasirodymo pasaulio čempionate. Tiesa, jiems pakaks laimėti vieną seriją prieš papildomame turnyre geriausiai pasirodžiusią ekipą.

Galutinis LCK top4:

Longzhu Gaming - ~83 000€
SK Telecom1 - ~50 000€
KT Rolster - ~25 000€
Samsung Galaxy - ~17 000€

Čempionato MVP buvo pripažintas Longzhu Top rolės žaidėjas Kimas "Khan" Dong-ha, kuris savo sąskaitą papildė kiek daugiau nei 4 tūkstansčiais eurų.

Autorius: Eimantas

Autorinės teisės © 2017 UAB TV3 | Visos teisės saugomos